Salma Köy Yumurtası ÜretimiSALMA TAVUKÇULUK (FREE RANGE ) halk arasında klasik olarak bilinen köy yumurtası üretimidir.

SALMA TAVUKÇULUK tavukların özgürce arazide dolaşıp doğadan her türlü minarel ve gıdaları yedikleri ,bütün gün doğal yaşam içinde yaşamaları şeklinde yapılan açık besi tavukçuluğudur.Bu tarz besi şekline aynı zamanda ÖZGÜR TAVUK MODELİ de denilmektedir.
SALMA TAVUKÇULUK ( FREE RANGE ) tavukçuluk besleniçek tavuk adeti ne göre kapalı kümesi ve bu adet e göre de açık arazi olması gerekiyor.

SALMA TAVUKÇULUK yapıçak kişiler kapalı kümesten araziye yemlikten suluklara ve besleniçek olan tavuk ırkından veriliçek yem e kadar tüm detaylara dikkat etmelidir..

SALMA TAVUKÇULUK(KÖY YUMURTASI ) ÜRETİMİ girişiminde bulunanlar bu işe girerken doğru kurallara göre başlarlar ise bu iş çok kolay basit ,karlı ve geleçeği çok parlak bir iş sektörüdür..

SALMA TAVUKÇULUK ta doğru kümes şartları doğru ırk ve doğru hayvan seçimi ve doğru besi yapmanız halinde verimi çok yüksek ve sorunsuz bir üretim alırsınız..

SALMA TAVUKÇULUK(DOĞAL YUMURTA) ÜRETİMİ bazı insanlarca çok basit e alınırak sadece bugday mısır vererek basitçe üretim oluçak gibi düşünülmemelidir.
Kayıtlı 4 Fotoğraf Galerisi Bulunmaktadır.Küçük Baş HayvanlarımızBüyük Baş Kurban ve Adaklık


Emir Besicilik EtkinlikEmir Besicilik